Fomalhaut
Astrologický servis
(pozn.: Fomalhaut -a Piscis Austrinus- Červenavá hvězda v ústech jižní Ryby. Jméno pochází od Fum al Hut. Byla jednou ze čtyř královských hvězd Persie jako strážce jihu, ukazující zimní slunovrat. Silný vliv této stálice charakteru Merkura a Venuše. Pokud je na Ascendentu jde o úkol v tomto životě v povznesení se od hrubě materialistického ke spirituálnímu, zjemnit a oduševnit se.)

  Hlavní     Úvod     Horoskopy     Úvahy     Zvěrokruh     Planety     Aspekty  

Zvířetníková znamení:
Slunce na své zdánlivé pouti po obloze projde za jeden rok následujícími souhvězdími, jimž je určena příslušná charakteristika, kterou jsem ve velice stručné podobě uvedl:
Beran - ^ Oheň v tomto znamení je ohněm tvůrčím, jímž vše počíná, představuje tedy vznik a činnost, podnikavost a zapálení pro věc. Na tělesné úrovni odpovídá hlavě, je tedy tím co vše podněcuje, počíná, co rozněcuje a strhává ostatní. Vyjadřuje elán, odvahu, aktivitu, počátky, žár, mužnost, oheň, železo, to co proniká, bojuje a roste.
Býk - _ Znamení zemské (po ohni následuje země), znamená hmotu, tedy látku z niž jsme všichni stvořeni. Představuje plodnost, práci, trpělivost a vytrvalost. Také i umíněnost, svéhlavost (i lenost), pomalost a bohatství (nebo jeho vulgární projev, jako obžerství a hltavost). Vyjadřuje obíhající vitální energii, v těle odpovídá krku.
Blíženci - ` Znamení vzdušné a podvojné (znamenají totéž co dvojčata), představují intelekt, studium, dospívání, mládí, vrtkavost, duševní činnost, dualitu, cestování, vše co je v pohybu. Odpovídají rukám a plícím v těle, ovládají obchod, evokují rozum, změny, obnovované snahy a dvojí zaměstnání.
Rak - a Vodní znamení citu, rodiny, rodinného majetku a těhotenství. Vyjadřuje vnímavost, představivost, prozíravost, romantičnost, vzpomínky a minulost. V těle označuje žaludek a celé trávící ústrojí. Je znamením ženským a plodným, vyjadřuje také adaptabilitu, nestálost a rozmar.
Lev - b Další ohnivé znamení, vyjádření plnosti a moci, vskutku královské znamení. Představuje srdce, nejsilnější a nejdůležitější orgán v těle. Odpovídá zlatu, slávě, světlu, vznešenosti, rytířství, království, šlechetnosti, lásce, ideálu, nadání, věrnosti, čistotě, dvornosti a pohostinnosti, ale také tyranii, lichocení, marnotratnosti. Znamení je to pevné, mužské a neplodné.
Panna - c Znamení zemské, je pod vládou Merkuru stejně jako znamení `, vliv jiného vládce v těchto znameních není, inteligence nesnese vedle sebe žádného společníka. c je znamení ženské, sterilní, pohyblivé, podvojné, vyjadřující metodičnost, analýzu, práci, oddanost, omezení a důvtip. V lidském těle koresponduje střeva (služebníka organismu).
Váhy - d Znamení mužské, vzdušné, vyjadřuje hodnoty: soud, hledání rovnováhy, spravedlnost, spolupráci, smíření, nenásilí, mír, arbitráž, potřebu bližního a sdružování. V lidském těle je to orgán zajišťující jeho rovnováhu (jazýček Vah=páteř, misky Vah zase ledviny po obou stranách páteře).
Štír - e Ženské znamení, plodné, vodní, ovládá temnoty a skryté síly, podvědomí, psychiku, pronikání, tajemství, záhady, smrt, rozklad, bohatství na sklonku života, hněv, strategii, ničení za účelem obnovování a nenávist. Lidské orgány: vnitřní pohlavní orgány u ženy, u muže penis a varlata, rektum u obou pohlaví.
Střelec - f Ohnivé znamení, pohyblivé a podvojné. Odpovídá dlouhým a dalekým cestám, filosofii, náboženstvím, cizině a zákonu. Vyjadřuje cesty sloužící k úniku, mosty, dále také vzdálené kolonie. V lidském těle jsou to stehna, játra a koronární cévy.
Kozoroh - g Zemské znamení, neplodné a ženské, představuje řád, metodičnost a hospodárnost, namáhavou práci, vedoucí k úspěchu, sice pomalému, zato však jistému. V lidském těle je to kostra, skelet držící celé tělo, kosti, klouby a kolena. Symbolizuje konání člověka, který je v zenitu života.
Vodnář - h Vzdušné znamení, mužské, vyjadřující přátelství, vynalézavost a politiku, řízení, prostor a svobodu. h je věda, budoucnost, prostor, bratrství. Zvlněné linie jeho symbolu představují vlákna, jimiž proudí energie. V lidském těle jsou to nervy, nervová energie, cévy, žíly, kotníky a srdeční rytmus.
Ryby - i Poslední znamení zvěrokruhu, znamení ženské, plodné, vodní a nestálé. Představují co je neomezené, neměřitelné a kosmické, to co trpí, zrazuje, obětuje se, uniká i co se podrobuje. Odpovídá v těle nohám (chodidlům), působí a ovlivňuje průdušky a plíce.     Zpět